Terapia psychologiczno-pedagogiczna

Terapia psychologiczno-pedagogiczna

Terapia psychologiczno-pedagogiczna Warszawa

Przedszkole „Ósmy Krasnal” jest placówką terapeutyczną, która zapewnia opiekę dzieciom z autyzmem. Naszą misją jest zagwarantowanie każdemu wychowankowi przyjaznych warunków do rozwoju. Wspieramy proces nauczania i zdobywania nowych doświadczeń życiowych. Zatrudniamy wykwalifikowanych i kompetentnych pracowników, którzy otaczają podopiecznych troskliwą opieką. Zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych z nich zwykłe czynności mogą być trudne. Dlatego dajemy im czas, którego potrzebują i pomocną dłoń oraz życzliwość. Opiekunowie małych grup towarzyszą maluchom w każdym momencie. Dostosowują swoje działania do indywidualnych potrzeb dziecka oraz orzeczeń wydawanych przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

Terapia psychologiczno-pedagogiczna Mokotów prowadzona jest przez nasz świetny zespół złożony z psychologów, pedagogów i terapeutów. Ich wiedza, doświadczenie, a przede wszystkim podejście do dzieci są nieocenione. Udzielamy wskazówek i porad dotyczących świata emocji malucha. Zapraszamy rodziny z Warszawy i okolic do naszej placówki na terapię psychologiczno-pedagogiczną.

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna Warszawa

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna Mokotów jest bardzo korzystna dla prawidłowego rozwoju przedszkolaków. Często borykają się one z dużym napięciem, zaburzeniami koncentracji i autoagresją. Dlatego tak istotna jest współpraca pomiędzy naszą kadrą a rodzicami i opiekunami. Pozwala ona na osiąganie naprawdę świetnych rezultatów. Kluczem do sukcesu jest ustalenie wspólnego celu i ścieżki, która do niego prowadzi. Nasze działania nie ograniczamy do rozmów, uczymy technik integracji sensorycznej. Dzięki nim wszystkie zmysły kilkulatka uczą się rozumienia sygnałów płynących z otoczenia. Zmniejsza to częstotliwość i skalę zaniepokojenia oraz nerwowości oraz sprzyja wyciszeniu.

W ten sposób wszystkie dzieci mogą wziąć udział w odpowiadającym im zajęciach. Przestrzeń pomieszczeń, ich wyposażenie gwarantują przyjazną i miłą atmosferę. Dzieci spotykają się z ciepłem i serdecznym podejściem naszych pracowników. Naszym celem jest stworzenie miejsca, w którym dzieci będą czuły się bezpiecznie. Zależy nam na kształtowaniu pozytywnych relacji między przedszkolakami. W skład podstawy naszej pracy wchodzi:

  • pedagogika specjalna,
  • psychologia kliniczna,
  • integracja sensoryczna,
  • terapia ręki,
  • trening umiejętności społecznych (TUS),
  • terapia lęków i fobii,
  • zajęcia logopedyczne i logorytmiczne,
  • dogoterapia.

Wpływają one pozytywnie na emocje dzieci, uczą umiejętności współpracy i komunikacji. To niezwykle ważne, by maluchy czuły się dowartościowane. Przyjaźń z czworonogiem to niezwykła więź, która wspiera funkcjonowanie w otaczającym świecie. Wachlarz zajęć jest szeroki, dzięki czemu możemy zapewnić dzieciom harmonijny rozwój.

Telefon kontaktowy +48 733 661 353

Facebook