Zajęcia logopedyczne i logorytmiczne

Zajęcia logopedyczne i logorytmiczne

O zajęciach

Autyzm jest zaburzeniem, które niesie ze sobą wiele objawów. Rodzice często zastanawiają się nad tym, jak poradzić sobie z niektórymi problemami swojego dziecka. Jednym z rodzajów trudności pojawiających się u dzieci są zaburzenia mowy, dlatego konieczna jest terapia logopedyczna.

W naszym przedszkolu "Ósmy Krasnal" w Warszawie na Mokotowie oferujemy logopedię, a także zajęcia logorytmiczne, które są doskonałym sposobem na wspieranie mowy dzieci. W tracie terapii koncentrujemy się zarówno na rozwoju komunikacji, jak i na polepszaniu kompetencji językowych. Nasze zajęcia logopedyczne uwzględniają następujące elementy:

  • uczenie odpowiedniego sposobu oddychania,
  • ćwiczenia dżwiękonaśladowcze,
  • rozwijanie słownictwa czynnego i biernego,
  • stymulację aparatu mowy,
  • rozwijanie mowy przy pomocy komunikacji alternatywnej oraz wspomagającej.

Warto zaznaczyć, że wielu rodziców, którzy zgłaszają się do naszego przedszkola ze swoimi dziećmi, wskazują na podstawowe problemy z komunikowaniem się u swoich pociech. Często zdarza się, że dziecko z autyzmem nie tylko nie mówi, ale także nie potrafi komunikować się ze swoimi opiekunami. Skutkiem są problemy z rozwojem dziecka, a także niedopasowanie społeczne i brak możliwości poznania kolegów i koleżanek. W ten sposób dziecko może utracić zdolność do efektywnej komunikacji.

Właśnie dlatego, w przypadku tego zaburzenia, należy działać szybko i zdecydować się na to, aby poddać swojego malucha zajęciom logopedycznym i logorytmicznym. Zajęcia logopedyczne w naszym przedszkolu w Warszawie na Mokotowie, są stworzone w taki sposób, aby zainteresować dziecko, a także wspierać jego rozwój. Zajęcia te są także elementem codziennej terapii, organizowanej w naszej placówce. Dodatkowo, staramy się przekazać rodzicom instrukcje dotyczące tego, w jaki sposób komunikować się z dzieckiem, jak rozpoznawać jego potrzeby oraz nastroje.

Ogromne znaczenie ma także zdolność opiekunów do akceptacji swojego malucha, a także jego braków i trudności. Dzięki temu cała terapia staje się dużo prostszym procesem. 

Telefon kontaktowy +48 733 661 353

Facebook